AssistFarm Akıllı Tarım Sistemi

AsistFarm bir akıllı tarım sistemidir. Tohumun toprakla buluşmasından ürüne dönüşüp satışı yapılana kadar çiftçinin asistanlığını yapmayı amaçlamaktayız.

AssistFarm Akıllı Tarımsal Cihaz

Ülkenin en önemli iş kollarından olan tarımda, yetiştirilen ürünlerin takibi ve kalitelerinin kontrol altına alınması çok önemlidir. Yetişme durumlarını kontrol altına alabilmek amacıyla bitki, toprak ve hava ile ilgili verileri toplayan akıllı tarım sistemi, verimliliği artırmak için analiz yaparak, üreticilere yol göstermektedir. Ayrıca hastalıkların ürünlere etkisi saptanarak alınması gereken önlemler ile ilgili çiftçilere bilgi verilebilmektedir. Bu sayede Sunduğumuz proje ile doğaya ve toprağa zarar veren fazla gübreleme, ilaçlama ve sulama durumunu kontrol ederek minimum seviyede kullanmasını sağlayacağız ancak verim maksimum seviyeye çıkaracağız.

AssistFarm Sanal Pazar

Bilindiği gibi üreticiler ürünlerini ucuza sattığı için tüketicilerde pahalıya aldığı için sürekli dert yanmaktadır. Yaş meyve ve sebzede ürün tarladan çıktıktan tüketiciye gelene kadar %300-%600’lere kadar çıkan fiyat farkı oluşuyor. Ve aracılar son fiyat üzerinden yüzde 46,5 oranında kazanç sağlıyor. Peki neden böyle bir durum var? Çünkü yaş meyve ve sebzenin tarladan çıktından sonra çok fazla aracının elinden geçiyor. Ürün tüketiciye ulaştığında fiyatlarda yüzde 300 ile 600 arasında bir artış oluyor. Buna çözüm olarak AssistFarm Sanal Pazar’ı sunuyoruz. Sanal Pazar sayesinde üreticiler ve tüketiciler birbirine daha yakın olacak. AssistFarm Sanal Pazar’da Üretici ürünün miktarını, bölgesini ve fiyat bilgisini oluşturacağımız sanal tarım pazarı üzerinden paylaşacaktır. Tüketici almak istediği ürünü seçecek.Oluşturacağımız özgün sistem ile üreticiden alınan ürünler direkt tüketiciye gidecektir. Bu sayede üreticileri ve ürünü almak isteyenleri aynı platformda buluşturacağız. Sanal pazar sayesinde hem üretici ürününü değerinde satabilecek hem de alıcı uygun fiyata ulaşabilecektir.